מהי סגירת חורף לעסקים - היתרונות וסוגים של סגירות חורף - פרגולייט

פרגולות אלומיניום

סגירת חורף

מהי סגירת חורף לעסקים – היתרונות וסוגים של סגירות חורף

סגירת חורף היא פתרון הצללה אידיאלי ואלגנטי לחיפוי וסגירה של חללים ומתחמים בעונת החורף ושניתן להסרה בחודשי הקיץ. מדובר בסגירה שמותאמת אישית לצרכי העסק. סוג הסגירה ואופי התקנתה משתנים בהתאם לתנאי המבנה והשטח ולמידת חשיפתו של בית העסק לתנאי מזג האוויר.

בהתאם לתקנות התכנון והבנייה (היתר לעבודה מצומצמת) מ-2003, סגירת חורף באמצעות סוכך עונתי, אינה דורשת היתר בנייה. סוכך עונתי מוגדר כ"מיתקן עשוי חומרים קלים (שמשקלם אינו עולה על 50 ק"ג למ"ר), המגן על היושבים במסעדה או בית קפה מפני השפעת מזג האוויר בחורף". על פי רוב, כל שנדרש עבור סגירת חורף הוא אישור מהנדס בניין לצורך בטיחות המבנה, ויידוע הרשויות הרלוונטיות על השינוי.

בנוסף, גם תקנות התכנון והבנייה (עבודות ומבנים הפטורים מהיתר) משנת 2014, מציינות כי סגירת חורף, שכאן מוגדרת כ"סגירה עונתית", פטורה מהיתר אם היא נעשית בתחום המגרש או ברחוב של בית העסק, ומבוצעת בהתאם לתנאי העסק ובמהלך פרק הזמן אותו הגדירו עבורו חוקי העזר של הרשות המקומית, לרוב החל מה-1 באוקטובר ועד ה-30 באפריל.

חשוב לציין בנושא זה, שכל אגרה אחרת שיש לשלם לרשויות בגין סגירת החורף, תקפה כמובן. בנוסף, מומלץ לפנות לרשות המקומית ולברר מהם התנאים, התקנים והדרישות להתקנת סגירת חורף. אמנם מרבית הרשויות, מאפשרות הקמתם של מבנים ארעיים במהלך החורף ולפרקם בסופו, אולם רצוי לברר עניין זה מראש.

 

היתרונות של סגירת חורף

לסגירת חורף יתרונות רבים:

  1. היא מותאמת במיוחד להגנה מפני תנאי מזג האוויר ושומרת על עמידות במשך שנים.
  2. היא פשוטה וקלה להרכבה בחודשי החורף, וניתנת לפירוק בזריזות בחודשי הקיץ, כשכבר אין בה צורך. רוב סגירות החורף מאפשרות גם קיפול ואחסון בחודשים בהם אינן בשימוש.
  3. היא מאפשרת ניצול מירבי של שטח בית העסק בכל ימות השנה וכן מאפשרת לחמם את החלל הסגור.
  4. ברוב המקרים סגירת החורף אטומה לחלוטין ומפחיתה את הקור, ובכך מוזילה משמעותית את ההוצאות הכספיות הכרוכות בחימום בית העסק.
  5. היא תוחמת את שטח בית העסק ויוצרת ישיבת חוויה נעימה וחמימה ללקוחות, תוך שמירת תחושת ה"בחוץ" שלהם. במקביל מסופקת להם, כמו גם לרכוש ולציוד של בית העסק, הגנה מפני גשמים ורוחות.

 

סוגים של סגירת חורף

כיום קיים היצע מגוון ביותר של סגירות לחורף, כך שכל עסק יכול לבחור את סוג הסגירה הנכון עבורו. באופן כללי, ניתן לחלק את הסגירות לשני סוגים עיקריים: קבועה וזמנית.

סגירת חורף קבועה – מאפשרת התקנת סוככים קבועים עם חיפוי קירות הניתנים לפתיחה או לסגירה.

סגירת חורף זמנית – נעשית באמצעות סוגי סוככים שונים, הכוללים מנגנונים חשמליים או ידניים לפתיחה ולקיפול.

במרבית המקרים סגירת החורף תורכב משלד העשוי מפרופילים של עץ, פלדה או מתכת אל-חלד, כגון אלומיניום, הניתנים להרכבה ולפירוק מהירים. שלד זה ניתן לכסות בסוגי חומרים שונים. הבולטים בהם:

-        זכוכית – על אף שסגירה זו יקרה יותר מחומרים אחרים, היא מהירה, יעילה ודקורטיבית. היא נותנת תחושה של אחידות, של המשכיות ושל הגדלת המקום. אם הקו העיצובי של בית העסק שלכם מתאים לזכוכית, הרווחתם! הצלחתם ליצור בבית עסק שלכם חדר זכוכית מקורה שבעונת החורף יהיה נעים במיוחד.

-        בד – השימוש בבד לסגירת חורף יעיל מאוד ומאפשר לשמור על סגנון העיצוב, על הצבע ועל האווירה של בית העסק שלכם. אם תרצו, תוכלו גם להוסיף לבד חלונות ופתחים מתאימים. היתרון הגדול בשימוש בבד, הוא היכולת להתאים אותו לכל מקום, לכל אזור ולכל מזג אוויר.

-        סוככים – גם פתרון זה מאפשר לשמור על הקו העיצובי של בית העסק, כולל הפתיחה שלו שיכולה להיות ידנית באמצעות חבל, או להתבצע על ידי הפעלה חשמלית. פתרון זה משלב זרועות אלומיניום עמידות במיוחד כנגד כל מזג אוויר, יחד עם יריעות שמשונית PVC. סגירה זו היא כמובן אטומה ועמידה לרטיבות ולחדירת נוזלים.

לא משנה באיזה סוג של סגירת חורף החלטתם לבחור, חשוב לתכנן ולהתאים אותה לצרכי בית העסק שלכם, ולהבין את היתרונות והחסרונות של כל אחד מהפתרונות המוצעים כיום בשוק. חשוב גם לזכור כי השקעה בסגירת חורף מוכיחה את עצמה כלכלית, מאחר ושטח המקום גדל ויותר לקוחות יכולים לשבת במקום בו זמנית.

באדיבות אתר "טוב תודה"

למה לקנות אצלנו

אנו מציעים פרגולות בעיצוב חדשני משקל נמוך וכושר בידוד תרמי מעולה הפרגולות החדשניות שלנו מאפשרות חדירת אור ללא חדירת שמש גשם או חום. הפרגולות מוצעות מאלומיניום בצבעי RAL וקירוי במבחר גוונים כולל גוונים בולמי חום בטכנולוגיית SolarSmart™ המשפרים את האקלים תחת הפרגולה. פרגולות האלומיניום שאנו מייצרים הן בעלות מערכות קירוי החוסמות UV ועמידות בכל תנאי מזג אוויר מנצלות אור טבעי ובריא וחוסכות באנרגיה ובעליות תאורה וחימום הבית.

עוד פרגולות מאלומיניום


© כל הזכויות שמורות לפרגולייט
SysmartWEB- בנית אתרים