מהו חוק הפרגולות? מה אפשר לבנות ללא היתר? - פרגולייט

פרגולות אלומיניום

פרגולה אלומיניום דמוי עץ

מהו חוק הפרגולות? מה אפשר לבנות ללא היתר?

לפני זמן מה, בכדי לקבל היתר ביצוע לעבודות ביתיות היה קיים הצורך להגיע פיזית לרשות המקומית, למלא טופס בקשה, לאחר מכך להמתין מספר חודשים לקבלת התשובה – החיובית או השלילית.
במסגרת הרפורמה החדשה מאוקטובר 2015, שכונתה "חוק הפרגולות", לצורך הביצוע של עבודת הבנייה החדשה המבקש יצטרך למלא טופס המדווח על עבודת בנייה בלבד – הטופס נקרא "דיווח על עבודה פטורה מהיתר".
את הטופס יש לשלוח לרשות המקומית בדרך כלל על ידי העלאת הטופס ככקובץ לאתר של המועצה או העירייה, אין צורך להמתין לאישור ניתן מיד להתחיל בבנייה מבלי להמתין להיתר.

slider17b

זוהי רשימה חלקית של המתקנים שכלולים ברפורמה החדשה ושמאפשרים התחלת בניה מבלי הצורך להמתין לתשובה החיובית או השלילית:

פרגולה, ששטחה אינו עולה על 50 מ"ר או מרבע שטח הקרקע הפנוי לבנייה. בנוסף, היא יכולה להיות מוקמת על גבי הקרקע או על גבי גג המבנה. זהו פטור מהיתר להקמת מצללה (פרגולה) בתנאים הקבועים כיום בתקנות התכנון והבנייה (היתר לעבודה מצומצמת), התשס"ג – 2003.
הקמת גגון או סוכך ששטחו אינו עולה על 20 מ"רהקמת גגון או סוכך ששטחו עד 20 מ"ר – עבור עבודה זו אין צורך בדיווח על הביצוע לרשות.
על הקמת פרגולה(מצללה) ששטחה אינו עולה על 50 מ"ר - אין צורך בהיתר, יש צורך בדיווח על עבודה פטורה מהיתר בלבד כלומר יש צורך בהעלאת טופס לאתר העיריה/מועצה.

IMG-20150818-WA0001
שוב הקמת גגון או סוכך, המחובר באחת מפאותיו לפחות למבנה ולא יבלוט מקיר המבנה יותר משני מטרים.

גדר שאינה עולה בגובהו מעל 1.5 מטרים מפני הקרקע משני צדי הגדר וקיר תמך שגובהו לא יעלה על 1 מטר, שהקמתם איננה בחזית המגרש הפונה לרחוב או לשטח ציבורי פתוח.

הצבה או התקנה של מצלמות, גופי תאורה, צופר אזעקה, מתקן חניה לאופניים וכל רכיב עזר שלא כרוכה בו תוספת שטח בנייה.

סורגים לכל הפתחים בבניינים ובלבד שבאחד מהחלונות בכל דירה בבניין יותקן סורג שמיועד ל"פתח מילוט" כמוגדר בתקן.

מזגנים ומערכות מיזוג אוויר: התקנת מזגנים במרחב המוגן הדירתי בלבד ושלא תגרום למפגעי רעש ושלא יותקן על קיר חיצוני הפונה לרחוב.

מחסנים: הקמת מחסן אחד בכל יחידת דיור או דירה. אל לא בשטח שמיועד לחניה, ולא יוצב במרפסת לא מקורה בחזית הקדמית, אלא אם כן הותר במפורש בתכנית או בהנחיות המרחביות.

ריצוף חצר, הקמת מסלעה ועבודות פיתוח שאינן עולות על 1 מטר ואינן פוגעות בניקוז הקיים ובערכי הטבע.

לחץ כאן לרשימה המלאה וההסבר המלא באתר משרד האוצר מנהל התכנון שער המידע לרישוי ובנייה

בנוסף לנוחותכם צירפנו קישורים למספר עיריות:
ירושלים
נתניה
חיפה
תל אביב

למה לקנות אצלנו

אנו מציעים פרגולות בעיצוב חדשני משקל נמוך וכושר בידוד תרמי מעולה הפרגולות החדשניות שלנו מאפשרות חדירת אור ללא חדירת שמש גשם או חום. הפרגולות מוצעות מאלומיניום בצבעי RAL וקירוי במבחר גוונים כולל גוונים בולמי חום בטכנולוגיית SolarSmart™ המשפרים את האקלים תחת הפרגולה. פרגולות האלומיניום שאנו מייצרים הן בעלות מערכות קירוי החוסמות UV ועמידות בכל תנאי מזג אוויר מנצלות אור טבעי ובריא וחוסכות באנרגיה ובעליות תאורה וחימום הבית.

עוד פרגולות מאלומיניום


עודכן לאחרונה ב- 24/12/2017 © כל הזכויות שמורות לפרגולייט
SysmartWEB- בנית אתרים