כמה עולה פרגולת אלומיניום ומה ההיבטים הייחודיים שלה - פרגולייט

פרגולות אלומיניום

פרגולת אלומיניום

כמה עולה פרגולת אלומיניום ומה ההיבטים הייחודיים שלה

פרגולה אפשר לבנות מחומרים רבים. לכל אחד מהם יתרונות וחסרונות הקשורים, בין השאר, למהות ולסוג החומר ממנו מורכבת הפרגולה, לעלויות החומר והעבודה, ולתנאי מזג האוויר באזור המגורים. בשנים האחרונות חלה עליה גדולה בביקוש להקמת פרגולה מאלומיניום ורבים מגלים את יתרונותיו של חומר גלם זה.

האלומיניום הוא מתכת כסופה, קלת משקל, רכה ונוחה לעיבוד, אך בו זמנית גם עמידה מאוד. אלומיניום משמש תדיר בבנייה ובתעשיות רבות אחרות, לדוגמא בייצור חלונות ודלתות, בפרזול ועוד. למעשה מדובר במתכת השכיחה ביותר מבין כלל המתכות.

פרגולות מאלומיניום נוצרו בכדי להתגבר על מגרעותיהן של פרגולות העץ המסורתיות והפופולריות, שסובלות מבלאי מהיר ומפגעי מזג האוויר וכתוצאה מכך גם מתחזוקה יקרה. פרגולה מאלומיניום אידיאלית ליישומי חוץ. היאנותנת מענה מקיף ומאגדת את כלל יתרונותיו של החומר:

 • היא עמידה לכל נזקי מזג האוויר, גם הקיצוניים ביותר;
 • היא אינה חדירה למים, לעובש או לרטיבות;
 • הבלאי שלה הוא אפסי כמעט.
 • המראה שלה נשאר יוקרתי תמיד;
 • יש לה אפשרויות עיצוב אינסופיות (צבעים, קישוטים, גימורים);
 • היא אינה פגיעה למזיקים;
 • היא גמישה מאוד;
 • זמן ההתקנה מהיר מאוד ואורך כשליש מזמן הרכבה של פרגולת עץ;
 • ההרכבה נקייה מאוד;
 • היא נוחה לעבודה ולכן אפשר לשלב בה חומרים ואלמנטים נוספים כגון עץ או גופי תאורה, גופי חימום ושלל קישוטים;
 • ובנוסף לכל אלה, היא גם בעלת אחריות ותו תקן.

אגב, אם אתם ממש מתעקשים שתהיה לכם פרגולת עץ, דעו שהודות לטכניקת צביעה מיוחדת, יש היום כבר אלומיניום שנראה ממש דמוי עץ. כך שאם חשקה נפשכם במראה הכפרי והחמים של העץ, אתם יכולים להשתמש באלומיניום צבוע שכזה וכך לבנות באמצעותו את הפרגולה שלכם, ובו בזמן לנצל וליהנות משלל תכונותיו של החומר המצוין, כולל מראה העץ הייחודי. לסביבה תיראה הפרגולה כמו פרגולת עץ אמיתית ורק מישוש ומבט מקרוב יסגירו את הסוד.

IMG_1859

 

היבטים ייחודיים של פרגולות אלומיניום

לרוב כשאנו מדברים על פרגולה כלשהי, אנו מתכוונים למבנה עומד, הנשען על ארבעה עמודים. אולם פרגולת אלומיניום, העשויה חומר קל במיוחד, מתאימה מאוד לבנייתה של פרגולה צפה (הנקראת גם פרגולה תלויה). כלומר, פרגולה הנתמכת על ידי שני עמודים בלבד או שאינה נתמכת על ידי עמודים כלל, אלא מקובעת לקיר הביתונתלית עליו באמצעות חיבורים חזקים ביותר.

פרגולה תלויה מתאימה להקמה על שטחים מצומצמים, כגון מרפסות, או עבור אלה המעוניינים בחזות נקייה ובמרחב פתוח. כאן המקום לציין שבנייתה של פרגולה צפה, מחייבת אנשי מקצוע מוסמכים, בכלל זה מהנדס בניין, בכדי להבטיח לא רק את עיצובה, אלא גם (ובעיקר) את בטיחותה.

 

פרגולה אלומיניום מפרופיל Z

פרגולה אלומיניום מפרופיל Z

ואכן, העובדה שאלומיניום הוא חומר קל, מצריכה התייחסות ספציפית לנושא הבטיחות. בפרגולות מסוג זה יש לדאוג שהן לא יעופו ברוח, שיש להן תמיכה מלאה, ושהן מקובעות חזק לאדמה, לריצפה או לקיר. חשוב שאת כל אלה יוודא מהנדס בניין כבר בשלב התכנון המוקדם, כיוון שאין זה מתפקידם של מתקיני הפרגולה.

ההצללה הדקורטיבית בפרגולות אלומיניום נוצרת באמצעות רפרפות או מתריסים הנטויים בזווית. צפיפות הרפרפות וכיוון נטייתן קובעים את כמות האור, את האוורור ואת האטימה שיחדרו אל הפרגולה. לפרגולות אלומיניום יש כיום יכולות ויסות מתקדמות, שהן בעלות שליטה חשמלית או ידנית על פתיחת הרפרפות וסגירתן, כך שאפשר להתאים באופן מיטבי את ההצללה והאיטום של הפרגולה לעונות השנה ולשעות היום.

 

עלויות פרגולות אלומיניום

מחיר פרגולה מאלומיניום נע בין 500-1,500 ₪ למ"ר ונקבע בהתאם למספר קריטריונים: גודלה, אופן חיבורה למבנה ורמת הגימור שלה.

גודל הפרגולה משפיע כמובן על כמות החומר ובהתאם לכך גם על מחירה. חישוב הגודל ייעשה לרוב לפי מטרים (אורך, גובה ורוחב), אולם המחיר הסופי יתייחס גם לאופי העבודה. לדוגמא, הקמת פרגולה בבית קרקע בעל שטח מישורי שאין צורך לבצע בו הכנות מקדימות, יהיה זול יותר לעומת התקנת פרגולה בקומה גבוהה ששטח העבודה בה מצומצם ולא נגיש.

נתון נוסף שיש לקחת בחשבון בחישוב מחיר הפרגולה, הוא מיקומה. האם מדובר במבנה עצמאי, או כזה המחובר לקירות הבית. לעיתים אפשר להשתמש באחד מקירות הבית כחלק מהפרגולה, וכך לחסוך בעלויות.

וכמובן העיצוב. להיבט העיצובי יש משמעות מכרעת על מחיר הפרגולה. כל תוספת של גימור מיוחד, של קשתות, של נקודות תאורה וכד', לכל אלה, ביחד ובנפרד, יש השפעה על העלות.

אך, על אף כל הנכתב לגבי העלויות, מחירה של פרגולת אלומיניום תחרותי ולרוב גם זול הרבה יותר ממחירה של פרגולת עץ.

כל הסיבות שמנינו כאן מצביעות על דבר אחד – פרגולת אלומיניום היא הפיתרון הנוח, המהיר, העמיד והחסכוני ביותר. אם אתם מתכננים להקים פרגולה, בבית פרטי או בבית דירות, כדאי בהחלט לשקול פרגולה מאלומיניום. מדובר במוצר איכותי שישמש אתכם שנים רבות, המתאים לכל אחד ולכל כיס.

באדיבות אתר "טוב תודה"

למה לקנות אצלנו

אנו מציעים פרגולות בעיצוב חדשני משקל נמוך וכושר בידוד תרמי מעולה הפרגולות החדשניות שלנו מאפשרות חדירת אור ללא חדירת שמש גשם או חום. הפרגולות מוצעות מאלומיניום בצבעי RAL וקירוי במבחר גוונים כולל גוונים בולמי חום בטכנולוגיית SolarSmart™ המשפרים את האקלים תחת הפרגולה. פרגולות האלומיניום שאנו מייצרים הן בעלות מערכות קירוי החוסמות UV ועמידות בכל תנאי מזג אוויר מנצלות אור טבעי ובריא וחוסכות באנרגיה ובעליות תאורה וחימום הבית.

עוד פרגולות מאלומיניום


עודכן לאחרונה ב- 18/11/2017 © כל הזכויות שמורות לפרגולייט
SysmartWEB- בנית אתרים